05.11.2017

Strom splněných přání letos již po šestnácté

Letošní benefiční koncert pod názvem „Pomáhejte s námi“  se koná 25.11. v 17:00 v Atriu. Na koncertě vystoupí sólisté Státní opery Praha Jana a Václav Sibera. Pokud se rozhodnete zapojit, po koncertě si vyberete konkrétní přání konkrétního člověka, koupíte mu dárek o který si napsal, a zabalený jej přinesete 3., 10. nebo 17. prosince po mši cca v 10:30 do kostela sv. Prokopa na Sladkovského nám.

 

Komu budeme letos nadělovat:

 

Maminkám a dětem v Domově sv. Vincenta de Paul v Dolním Podluží, kde poskytují sociální službu osamělým rodičům nebo těhotným ženám s handicapem.

Stařečkům a stařenkám v Charitním domově ve Staré Boleslavi. Posláním domova je zajistit obyvatelům potřebnou péči odpovídající jejich zdravotnímu stavu, a přitom jim umožnit žít jejich běžným způsobem života a uspokojovat jejich fyzické, duševní a duchovní potřeby.

Velmi chudým početným rodinám, osamělým matkám i několika invalidním seniorům, žijícím v sociálně vyloučeném prostředí, ve velice primitivních podmínkách, o něž se starají řádové sestry, které nám zprostředkovaly kontakt a tlumočily jejich přání.

Přání bývají velmi skromná a praktická. Většinou potřebují zimní oblečení, školní pomůcky nebo základní vybavení – nádobí, prášek na praní, plínky pro děti.

Když uděláte na Vánoce radost někomu, koho vlastně vůbec neznáte, budou i vaše svátky radostnější a požehnanější.

 

Děkuji

 

Václava Hilbertová
Farní Charita Źižkov
www.farnost-zizkov.cz
tel: 774 350 701