01.3.2019

Farní poutní zájezd do cisterciáckého kláštera Heiligenkreuz v Rakousku

Farní poutní zájezd do cisterciáckého kláštera Heiligenkreuz v Rakousku. Již minulý rok jsem nabízel pro farníky možnost společné dovolené v cisterciáckém klášteře Heiligenkreuz u Vídně, kde jsem 5 let studoval filosofii a teologii. Tento klášter byl založen r. 1133 a od té doby v něm trvá nepřetržitě mnišský život až dodnes. Kvůli nedostatku zájemců k naplnění autobusu byl pobyt zrušen. Letos bych chtěl tuto možnost opět nabídnout s tím, že je k dispozici pouze 21 míst. Cestovali bychom 3 mikrobusy a v každém je 8 míst. Nebyli bychom pouze v Heiligenkreuz, ale navštívili bychom i mnohá další zajímavá duchovní místa jako poutní místo Mariazell, bývalý kartuziánský klášter Gaming, který leží v nádherné přírodě i méně známé místo Kleinmariazell, dále i hlavní město Rakouska Vídeň. A ještě i další místa. Přesný program bude k dispozici 2 měsíce před odjezdem. Přenocování bude zajištěno v klášteře Heiligenkreuz odkud budeme podnikat výlety. Termín: 9. – 14. 9. 2019 Cena: 1300,- Kč + 300,- euro. V ceně je plná penze a všechny poplatky a vstupy. Je nutné se přihlásit do 31. 3. 2019 u P. Víta Uhra a při přihlášení složit zálohu 1300,- Kč.