15.9.2023

120. LET VÝROČÍ POSVĚCENÍ FARNÍHO KOSTELA SV. PROKOPA NA ŽIŽKOVĚ – 24. 9. 2023

Milí farníci a přátelé.

V neděli 24. 9. 2023 oslavíme v naší farnosti 120. let výročí posvěcení našeho farního kostela sv. Prokopa. Zvláště pro naši farní rodinu je to veliká událost a především důvod k poděkování našemu Pánu, že máme místo, které vystavěli naši předkové, ve kterém se můžeme společně i osobně modlit, děkovat, prosit a svěřovat všechny okolnosti našeho života samotnému Bohu. Proto bude o této slavnosti sloužit mši sv. v 9.30 Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a primas český. Jsem velmi rád, že si o. arcibiskup Jan udělal na naši farnost čas a chce s námi toto významné jubileum oslavit. Všechny farníky i přátele farnosti srdečně zvu na tuto slavnost, která bude po mši sv. pokračovat společným setkáním s o. arcibiskupem v prostorách gymnázia Sladkovského vedle kostela sv. Prokopa. Na přiloženém plakátku si můžete přečíst celý program této slavnosti.

Všechny vás srdečně zvu a těším se na setkání s vámi. P. Vít Uher, farář.