06.2.2020

Poděkování P. Borise Stoykova faráře katolické farnosti v Bulharsku za pomoc při opravě farního kostela

Milí farníci.
Jak jsem vás již informoval poslal jsem výtěžek letošní adventní kasičky na pomoc katolické farnosti v Bulharsku, jejíž farářem je P. Boris Stoykov, kterého znám osobně z doby mého studia v Římě. P. Boris mně již potvrdil příjem všech prostředků, které jsme vybrali, celkem to bylo 25.580,- Kč ze sbírka a 20.000,- Kč přispěla naše farní charita. P. Boris poslal fotografie a krátké video, kde je vidět práce, na kterou byly tyto prostředky použity. Jak je vidět na fotografiích musela se dělat generální oprava kostela i s výmalbou, která stála 49.000 euro. Nyní je je třeba udělat ještě kompletní opravu celé podlahy v kostele, která bude stát 52.000 euro. P. Boris mně velice srdečně poděkoval a ujistil svou modlitbou za všechny dobrodince. Přikládám proto zde fotografie, aby všichni, kteří jste přispěli, modli vidět, jak jsou prostředky využity. Byl bych rád, kdybychom i letošní postní kasičky věnovali ještě na pomoc P. Borisovi na opravu podlahy kostela.
Všem dobrodincům velice děkuji a žehnám. P. Vít Uher, farář